Our product range includes a wide range of universal cross joint.
₹ 786 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Model / Application | Truck / LCV |
| Cup Diameter | 49 mm |
| Diameter | 14mm, Cup Size - 22.mm upto 95.mm |
| Overall Length | 155 mm |
| Lock Type | Outer Lock |
| Usage/Application | Trucks |
| Application | Truck |
| Hardness | 40 HRC |
| Brand | HS |
| Material | 20MnCr5 |
Minimum order quantity: 100 Piece
Rahul Y. Sood (PARTNER)
Wahan Engineering Corporation
Wahan House , Plot No. 1, 2 & 3 , Auto Friends Ind. Estate, Before Sanathal Over Bridge, Sarkhej
Ahmedabad - 382210, Gujarat, India